Po wykładzie - zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu

Ponad 100 osób wysłuchało szkolnego wykładu dla Rodziców podczas którego dwóch doświadczonych ojców podzieliło się swoją wiedzą na temat funkcjonowania dzieci w wirtualnym świecie.

Z czym Rodzice wrócili domów? Oto kilka wskazówek dotyczących korzystania z multimediów przez dzieci:

- daj wolność, ale kontroluj,

- ustal zasady - czas, miejsce, sytuacje, w których można korzystać w sieci,

- rozmawiaj o zagrożeniach,

- zaprzyjaźnij się z dziećmi, ale bądź wzorem.

Jako ojciec:

- uznaj kobiecość córki, szanuj ją, buduj jej pewność siebie i poczucie wartości,

- w rywalizacji między matką a córką "reguluj ciśnienie",

- daj pozytywny przykład szanując żonę,

- pamiętaj: komunikacja z córką to słowa i gesty.

Gdzie szukać wiedzy? Istnieje wiele stron internetowych dla rodziców:

- dzieckowsieci.fdn.pl,

- kidprotect.pl,

- www.pegi.info,

- www.twojasprawa.org.pl,

- wnukiwsieci.pl.

Mamy nadzieję, że wykład okaże się pomocny w rozwiązywaniu codziennych problemMamy nadzieję, że wykład okaże się pomocny w rozwiązywaniu codziennych problemów z dorastającymi dziećmi, a doświadczenia przedstawione przez naszych prelegentów dodadzą otuchy. Dziękujemy za obecność.

O zagrożeniach wynikających z przenoszenia życia do sieci i pracy z nastolatkami nad pokazywaniem innej rzeczywistości opowiedał: Maciej Mazurkiewicz (ojciec trzech synów) i Rafał Grudzień (ojciec trzech córek i dwóch synów,  od 30 lat związany z SHK- Zawisza FSE).