Aktualności

Konferencja STRUMIENI - wychowanie do wolności !!!

 Konferencja STRUMIENI !!!

Wielu z nas nie może doczekać się tego wydarzenia! Na szczęście pozostał już tylko tydzień oczekiwania na konferencję „Wolność dana czy zadana?”, która odbędzie się w naszej szkole. 

Konferencję rozpocznie wykład dr Sławińskiego – „Trzy kroki w dojrzałość”, w trakcie którego dowiemy się:  czym jest dojrzałość, jak wychowywać do samodzielności, co to jest dobre wychowanie i co może nam je utrudniać. Wystąpienie to może nam nieco pomóc w przedzieraniu się przez gąszcz porad, proponowanych modeli wychowawczych, może podpowiedzieć jak przygotować dzieci do podejmowania samodzielnych i odpowiedzialnych decyzji.

 

Potem pani Kinga Baranowska pokaże, że  „Każdy może zdobyć swój Everest”. Musimy się tylko dowiedzieć gdzie jest, jak go zdobyć, co jest ważne w drodze na szczyt, jak wytrwale i odpowiedzialnie dążyć do wyznaczonego celu.

Następnie, w czasie przerwy, nasze uczennice będą prowadzić kawiarenkę. Dochód ze sprzedaży przygotowanych przez nie ciast, zostanie przeznaczony na pomoc rodzinom, które wspieramy w naszej szkolnej jałmużnie wielkopostnej. W tym roku są to dwie rodziny: z Polski i z Syrii.

 

Po przerwie dziennikarz radiowy pan Wojciech Dąbrowski poprowadzi wywiad z panem Darkiem Malejonkiem, muzykiem, który uważa, że prawdziwa wolność to dar z siebie, otwarcie się na potrzeby drugiego człowieka. Tak rozumiana wolność daje wewnętrzną siłę i prawdziwą radość. „Wybrać prawdę, dobro i piękno” to zadanie dla nas rodziców pokazuje cel, do którego wraz z dziećmi dążymy małymi kroczkami w codziennych obowiązkach, smutkach i radościach. Jak napisał Jerzy Liebert:
„Uczyniwszy na wieki wybór,
W każdej chwili wybierać muszę.”

Na zakończenie konferencji zapraszamy wszystkich na koncert „Maleo” z Kasią Malejonek, który przybliży nam m.in. waleczność Panien Wyklętych czy hart ducha walczących w Powstaniu Warszawskim bohaterów.

 

Każdy rodzic zadaje sobie wiele pytań, codziennie przeżywa rozterki i zastanawia się, czy nie popełnia błędów. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że z konferencji wyniesiemy bagaż refleksji, które zaowocują nowymi pomysłami na wychowanie dzieci. Trzeba tylko być w naszej szkole 18 marca i słuchać.

 

   

Serdecznie zapraszamy również młodzież, która z dwóch powodów miło i owocnie spędzi z nami czas:

  1. Pozna nasze Liceum Ogólnokształcące, które ma wtedy Dzień Otwarty (pobierz plakat - KLIK). W planie przewidziałyśmy spotkanie z p. Kingą Baranowską i p. Darkiem Malejonkiem oraz zwiedzanie szkoły, rozmowy z nauczycielkami.
  2. Posłucha wspaniałego koncertu „Maleo” z Kasią Malejonek.

 

Patronami medialnymi konferencji są m.in.: Fundacja Mamy i Taty, Akademia Familijna, Gość Niedzielny, Radio Plus, Gość Niedzielny, Radio Warszawa, zatem o spotkaniu w "Strumieniach" będzie można przeczytać i posłuchać w wielu popularnych środkach przekazu.