Aktualności

Nasze uczennice w firmie Google

Nasze uczennice w firmie Google !
„Mind the gap”


30 października 50 uczennic wybrało się na wycieczkę do siedziby firmy Google'a. Tak, właśnie tego Google'a, który jest autorem przeglądarki, bez której nie wyobrażamy sobie surfowania po internecie. 
Już sama informacja, gdzie jedziemy wzbudziła w dziewczynach dużo emocji, naprawdę nie mogły się doczekać. Kto mógł pojechać na wycieczkę?
Nie każdy, Google postawił warunki: co najmniej 4 z matematyki, zdolności matematyczne i żywe zainteresowanie przedmiotem matematyki.
Firma Google od kilku lat zaprasza do swojej siedziby dziewczęta z różnych szkół w ramach swojego autorskiego programu "Mind the gap". Spotkanie ma na celu promowanie nauczania przedmiotów ścisłych wśród dziewcząt.

Podczas tego spotkania uczennice dowiedziały się, jak działa przeglądarka Google'a i jak wygląda dzień pracy inżyniera programisty. Mogły też na żywo zobaczyć, jak się programuje - tak, tak, pisałyśmy wspólnie z jednym z programistów Google'a prosty program w języku Python.
Potem był czas na pytania i rozmowę z inżynierami, którzy mówili o tym, jakie studia skończyli i jak dostali się do Google'a.

Na koniec był deser, czyli zwiedzanie biura. Tu pojawiły się wypieki na policzkach. Nie ma się co dziwić dziewczynom ponieważ biuro jest imponujące i bardzo nietypowe. Oprócz otwartych przestrzeni z komputerami znajdziemy tam: pokój drzemek, pokój gier, stanowisko pracy z komputerem i bieżnią pod nogami (podobno w ruchu lepiej się myśli), piękną stołówkę.

Często pojawiające się pytania to: Jak mogę się dostać do Google'a?, Od kiedy można tu aplikować na praktyki? 
Kto wie, może niektóre z nich znajdą się kiedyś w gronie inżynierów Google'a... To, co dziś mogą zacząć robić to uczyć się przedmiotów ścisłych, rozwiązywać dużo łamigłówek itp., to już pierwszy krok do tego, aby na przykład zostać programistą. Firmie Google podziękowałyśmy pysznym ciastem (mamy informacje zwrotną) oraz piękną laurką, która ma zawisnąć w odpowiednim miejscu.