Strona główna Wydarzenia - Stowarzyszenie Sternik Dorośli Dzieci Dzieci 2-6 lat Młodzież Chór ŻAGLI w Kościele Wizytek – msze święte z niezwykłą oprawą

Chór ŻAGLI w Kościele Wizytek – msze święte z niezwykłą oprawą

Chór ŻAGLI w Kościele Wizytek

Zapraszamy na msze święte z niezwykłą oprawą

10 grudnia 2023 o godzinie 13:00 chór szkoły ŻAGLE powróci do kościoła Sióstr Wizytek, aby kontynuować tradycję wspólnej modlitwy i dzielenia się muzyką. Cieszymy się, że po pół roku przerwy nasza wspólna przygoda toczy się dalej! W tym miesiącu udało się nareszcie zebrać pełny skład chóru i po pierwszych próbach możemy już myśleć o planowaniu występów.

 

Listopad to czas, w którym szczególnie wspominamy tych, którzy już odeszli z tego świata. Warto pamiętać, że modlitwy za dusze naszych bliskich potrafią nas uczyć także wielcy artyści. Dlatego tym razem Mszę św. w intencji wszystkich rodzin, pracowników i przyjaciół szkoły ŻAGLE uświetni „Lacrimosa” z „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta – poruszająca pieśń o zmartwychwstałej ludzkości, która idąc na sąd ostateczny błaga Boga o miłosierdzie.

 

To zresztą nie jedyny utwór Mozarta, który przygotowujemy: zabrzmi także słynne „Ave verum” oraz kanon „Dona nobis pacem” – jako modlitwa o tak bardzo potrzebny nam dzisiaj pokój. Poza tym, nie zabraknie znanych z poprzednich występów utworów Oli Giejlo, G. O. Pitoniego, M. Frisiny czy G. P. Palestriny.

 

Serdecznie zapraszamy!

Jakub Montewka

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

gru 10 2023

Czas

13:00 - 14:00

Możliwość komentowania została wyłączona.

Podstawą kształcenia i wychowania w placówkach Stowarzyszenia STERNIK jest edukacja spersonalizowana. Takie podejście zakłada, że każdy uczeń jest wyjątkową i niepowtarzalną osobą. Edukacja spersonalizowana pomaga uczniom osiągnąć pełny rozwój ich możliwości i zdolności oraz dojrzałość i wiedzę konieczną do podejmowania wolnych i odpowiedzialnych decyzji. Rozwój ucznia obejmuje zarówno przyswajanie wiedzy, jak i doskonalenie umiejętności i kształtowanie cnót, czyli dobrych dyspozycji charakteru.

Dla dziewcząt i chłopców

Dla dziewcząt

Dla chłopców

Nasi partnerzy 2023/24

Stowarzyszenie Wspierania
Edukacji i Rodziny STERNIK

ul. Pożaryskiego 28
04-703 Warszawa

© Stowarzyszenie Sternik 2023
Wdrożenie: solmedia.pl