Dobroczynny Bal STERNIKA XX lecie

DEA BALU

Tradycja bali karnawałowych w Polsce sięga XVII wieku.

Te wydarzenia bardzo popularne w II Rzeczpospolitej w zasadzie całkowicie zanikły w PRL. Poza oczywistym charakterem rozrywkowym miały one dużą wartość w zakresie budowy środowiska i utrzymywania więzi towarzyskich.

Wiele bali miało też charakter dobroczynny i były one okazją do kwesty na rzecz ważnych społecznie inicjatyw.

Bal Sternika wpisuje się w tę tradycję.

Główną ideą balu jest zbiórka funduszy, na rzecz dzieci z rodzin nie będących w stanie płacić pełnych opłat za naukę.

Beneficjentami pomocy udzielanej przez Fundację są dzieci w wieku od 2,5 roku do 18 lat uczęszczające do placówek Stowarzyszenia STERNIK.

Co roku współfinansujemy czesne, a często również wyżywienie i dodatkowe opłaty, związane z edukacją dzieci w placówkach Stowarzyszenia STERNIK.

Łącznie ok 40 % dzieci korzysta ze zniżek.

JUBILEUSZOWY DOBROCZYNN BAL

W 2003 roku grupa rodziców, którzy poszukiwali dla swoich dzieci modelu edukacyjnego łączącego naukę z wychowaniem powołała Stowarzyszenie STERNIK, a już 1 września 2004 roku otwarte zostały pierwsze placówki edukacyjne.

Model edukacyjny STERNIKA opiera się na wychowaniu całościowym, które obejmuje wszystkie aspekty osobowości uczennicy i ucznia. Uwzględnienie całej osoby w procesie wychowawczym nazywane jest personalizacją edukacji lub edukacją spersonalizowaną.

Stowarzyszenie prowadzi placówki edukacyjne:

• Żłobek STRUMYK
  • Przedszkole STRUMIENIE
  • Szkołę podstawową dla dziewcząt STRUMIENIE
  • Szkołę podstawową dla chłopców ŻAGLE
  • Liceum ogólnokształcące dla dziewcząt STRUMIENIE
  • Liceum ogólnokształcące dla chłopców ŻAGLE

Obecnie prowadzą one zajęcia na wszystkich poziomach edukacyjnych od żłobka do liceum.

W roku szkolnym 2023/2024 do placówek uczęszcza już ponad
1 300 dzieci z Warszawy i okolic.

NAGRODA STERNIKA ROKU

STERNIK ROKU to nagroda przyznawana za wyznaczanie trendów i godne naśladowania działania związane z wychowaniem i edukacją młodzieży.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

STERNIK EDUKACJI – za działania związane bezpośrednio z edukacją szkolną.

STERNIK WYCHOWANIA – kategoria obejmująca wszystkie inicjatywy wychowawcze, nie stricte szkolne.

STERNIK ROZWOJU – to „mecenas” dobrych inicjatyw. Nagroda dla osoby lub organizacji za wsparcie finansowe projektów wychowawczych.

Regulamin zakupu biletów znajduje się na stronie: Bal Sternika 2024

Do zobaczenia na balu!