Strona główna Wydarzenia - Stowarzyszenie Sternik Dorośli ZASADY EFEKTYWNEJ NAUKI | Konferencja Stowarzyszenia STERNIK

ZASADY EFEKTYWNEJ NAUKI | Konferencja Stowarzyszenia STERNIK

Zasady efektywnej nauki

Konferencja Stowarzyszenia STERNIK

 

Dlaczego wiedza wchodzi lub nie wchodzi do głowy? Jakie są popularne mity o działaniu mózgu? Jak motywować uczniów do nauki? To niektóre z tematów kolejnej konferencji Sternika, na której wykład wygłoszą prof. Maciej Jakubowski oraz dr Tomasz Gajderowicz.

 

Maciej Jakubowski jest profesorem na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrektorem Instytutu Badań Edukacyjnych. Jego pasją jest szukanie metod nauczania, które mają oparcie w badaniach. W latach 2008-2012 pracował w OECD w Paryżu w zespole badania PISA. W 2014 roku założył Fundację Evidence Institute, aby promować wykorzystanie badań w praktyce.

 

Dr Tomasz Gajderowicz, zastępca dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych oraz badacz z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego specjalizuje się w zastosowaniu nowoczesnych metod ilościowych do analizy edukacyjnych i zawodowych wyborów oraz angażuje się w rozwijanie metod nauczania opartych na solidnych dowodach naukowych.

 

Wykładowcy omówią kluczowe zasady i metody skutecznego nauczania i uczenia się, które mają oparcie w badaniach naukowych oraz wskażą proste sposoby pracy z własnym dzieckiem, które znacząco poprawiają jakość nauczania i stanowią podstawę długofalowej motywacji do uczenia się.

W drugiej części konferencji odbędzie się panel z udziałem praktyków edukacji od strony nauczających i nauczanych.

Piotr Nita – Jagielski – absolwent LO ŻAGLE.

Anna Rumińska – wicedyrektor ds. dydaktycznych w Szkole Strumienie Stowarzyszenia STERNIK, nauczycielka matematyki.

Magdalena Leczkowska – ekspert Educare, Pedagog, suicydolog, mediator, konsultant kryzysowy, specjalista w zakresie relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień, nauczyciel dyplomowany.

Konferencja odbędzie się w środę, 20 marca o 18.30 w auli szkoły Strumienie w Józefowie.

Data

mar 20 2024
Zakończone!

Czas

18:30 - 20:30

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Józefów, Szkoła STRUMIENIE
Kategoria

Możliwość komentowania została wyłączona.

Podstawą kształcenia i wychowania w placówkach Stowarzyszenia STERNIK jest edukacja spersonalizowana. Takie podejście zakłada, że każdy uczeń jest wyjątkową i niepowtarzalną osobą. Edukacja spersonalizowana pomaga uczniom osiągnąć pełny rozwój ich możliwości i zdolności oraz dojrzałość i wiedzę konieczną do podejmowania wolnych i odpowiedzialnych decyzji. Rozwój ucznia obejmuje zarówno przyswajanie wiedzy, jak i doskonalenie umiejętności i kształtowanie cnót, czyli dobrych dyspozycji charakteru.

Dla dziewcząt i chłopców

Dla dziewcząt

Dla chłopców

Nasi partnerzy 2023/24

Stowarzyszenie Wspierania
Edukacji i Rodziny STERNIK

ul. Pożaryskiego 28
04-703 Warszawa

© Stowarzyszenie Sternik 2024
Wdrożenie: solmedia.pl