Strona główna Wydarzenia - Stowarzyszenie Sternik Młodzież Warsztaty prawnicze dla Licealistów – temat PRAWO WYBORCZE

Warsztaty prawnicze dla Licealistów – temat PRAWO WYBORCZE

Warsztaty prawnicze dla Licealistów

Temat: prawo wyborcze (tzw. przymiotniki wyborcze, czym się różni okręg od obwodu, co to jest PKW, na czym polega metoda d’Hondta itp.). Poprowadzi dr Marcin Stębelski.

Pierwsze spotkanie 9 października o godz. 19.00
Józefów, ul. 3 Maja 129
Szkoła STRUMIENIE

dr Marcin Stębelski

Doktor nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. Prowadzi ćwiczenia z prawa konstytucyjnego dla studentów II roku studiów oraz zajęcia specjalizacyjne w ramach bloku Konstytucjonalizm demokratycznego państwa („Konstytucja ustawą zasadniczą państwa”, „Status prawny jednostki” oraz „Organy ochrony i kontroli prawa”). W latach 2006-2010 ekspert ds. legislacji w Biurze Analiz Sejmowych, w latach 2011-2017 asystent sędziego Trybunału Konstytucyjnego, w latach 2017-2019 radca Prokuratorii Generalnej RP. Obecnie członek Biura Studiów i Analiz SN. Prywatnie partner zarządzający korporacją domową. Moderator kursów o wychowaniu (www.akademiafamilijna.pl). Szczęśliwy mąż i ojciec 5 synów i 2 córek.

paź 09 2023