Strona główna Wydarzenia - Stowarzyszenie Sternik Dorośli Współcześni analfabeci? Edukacja humanistyczna w erze technologii. Spotkanie z ekspertami

Współcześni analfabeci? Edukacja humanistyczna w erze technologii

Spotkanie z ekspertami dla rodziców uczniów klas 7-8 SP oraz 1-3 LO

Co dziesiąty absolwent szkoły podstawowej nie potrafi czytać. Aż 10 mln Polaków (25%) nie ma w domu ani jednej książki. Co szósty magister w Polsce jest funkcjonalnym analfabetą; 6,2 mln Polaków nie przeczytało nic, nawet artykułu w brukowcu – podaje medioznawca, prof. Monika Przybysz.

Jak wyjść naprzeciw temu wyzwaniu? Dlaczego wykształcenie humanistyczne i 'nieprzydatna’ wiedza są przydatne w życiu? Czy uczenie się wiersza na pamięć ma sens? Dlaczego najwięcej laureatów Nagród Nobla jest wśród absolwentów żydowskich hederów i jeshivów?

– na te między innymi pytania będą odpowiadać eksperci we wtorek 28 listopada wieczorem w szkole Żagle w Międzylesiu.

Kiedy? 28 listopada g. 18.30

Gdzie? Szkoła ŻAGLE ul. Pożaryskiego 28 (wejście od strony ul. Żegańskiej)

Dla kogo? Rodzice uczniów klas 7-8 SP oraz 1-3 LO

Naszymi gośćmi będą:

Adam Szafrański, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor ośrodka akademickiego przy Filtrowej.

Andrzej Mikosz, prawnik, partner w kancelariach adwokackich Hogan&Hartson, K&L Gates, a obecnie w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii Taylor Wessing.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

lis 28 2023

Warszawa Międzylesie, Szkoła ŻAGLE